DJI P4 Multispectral - dron s multispektrální kamerou pro precizní zemědělství

Neohodnoceno

Dron DJI P4M s multispektrální kamerou pro precizní zemědělství, vědu a výzkum, nyní s podporou aplikačních map a živým náhledem NDVI indexu. Velmi snadné ovládání dronu i kamer zajišťuje bezstarostný provoz.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 9000
164 547 Kč 135 989,26 Kč bez DPH
DJI P4 Multispectral - dron s multispektrální kamerou pro precizní zemědělství
Neohodnoceno

DJI P4 Multispectral je dron s multispektrální kamerou, který je vhodný pro agronomy, výzkumné ústavy a vzdělávací instituce

Integrovaná multispektrální kamera do dronu má mnoho výhod, jedním je přívětivé uživatelské rozhraní a možnost nastavit všechny možnosti ze země. Další výhodou je živý NDVI náhled. Multispektrální kamera na dronu je kalibrovaná, dron má k dispozici RTK snímač a senzor osvitu, díky tomu poskytuje perfektně přesná a nezkreslená data, která jsou tak potřebná pro přesné výsledky výzkumné činnosti a rostlinnou výrobu.

DJI P4 Multispectral - první plně integrovaná multispektrální kamera v dronu

DJI připravilo perfektně snadné uživatelské rozhraní pro svou novou multispektrální kameru na dronu - jedná se hlavně o možnost přepínání mezi klasickou RGB kamerou a živým NDVI náhledem, dále je možnost vybírat která spektra se budou ukládat po stisknutí tlačítka. Multispektrální snímač na dronu se skládá ze šesti kamer s tím, že každá je v jiném spektru, jde o spektra: Red, Green, Blue, Red Edge, NIR (Near to infrared) a klasické RGB. Všechny pásma mají rozlišení 2 MPx a ovládá je Global shutter pro sejmutí snímků v jeden okamžik - díky tomu je pak výsledná složená mapa pole mnohem přesnější, resp. vypočítaný index je správně vypočítán. Ke všem jednotlivým snímkům je uložena GPS souřadnice (možnost použití i RTK a to jak z pozemní stanice, tak pomocí komunikačního protokolu NTRIP, (např. od poskytovatele CZEPOS). Multispektrální snímač počítá s offsetem jednotlivých kamer od středu osy dronu - díky tomu jsou i ke krajním kamerám ve snímači uložena správná GPS data.

Kromě multispektrální kamery na dronu je umístěno také čidlo osvitu...

Čidlo osvitu měří intenzitu osvícení sluncem a také jeho úhel - pro správnou kompenzaci těchto vnějších vlivů při skládání 2D mapy, nebo 2D aplikační mapy. Pro výzkumné organizace to má výhodu také v tom, že mohou pořizovat data v rámci celého dne a pozice slunce bude v průběhu dne kompenzována. 

Zpracování přehledových map nebo aplikačních map z multispektrální kamery na dronu

Díky tomu, že DJI má "vše" pod jednou střechou, tak může nabídnout dron s multispektrální kamerou, ovladač, mapovací aplikaci i aplikaci pro skládání dat - všechen hardware a procesy jsou díky tomu kompatibilní, což čas a výsledky optimalizuje a zrychluje. Díky integrovanému RTK, vypočítaným korekcím umístění kamer, eliminovanému optickému zkreslení a systému DJI TimeSync, který tyto úlohy vykonává na mikrosekundu přesně se pak výsledkem z kamer dostáváme s přesností na nižší jednotky centimetrů. 

Dron může s RTK fungovat ve dvou režimech - spojení s vlastní lokální DJI RTK stanicí, nebo pomocí protokolu NTRIP získávat po internetu koordináty (např. pomocí CZEPOS) k dispozici je také uložení PPK pro pozdější práci se satelitními daty.

 

Jak to probíhá, pokud si chceme složit multispektrální mapu z dronu?

Získání multispektrální mapy pro vaše pole je velmi jednoduché a je rozděleno do velmi jednoduchých 3 kroků. 

1. Naplánování letu s dronem DJI P4 Multispectral

Díky mobilní aplikaci DJI GS PRO (mobilní aplikace DJI GS PRO podporuje pouze iPad od Apple je zdarma k vyzkoušení) si snadno naplánujete let s vaším dronem - zvolíte si snímanou oblast a rozlišení, ve kterém chcete získat výsledek - misi snadno uložíte pomocí jednoho tlačítka

2. Provedení letu dronem s multispektrální kamerou

Vzhledem k pokročilým letovým jednotkám, si dron po potvrzení mise sám vzlétne, sám v souvratích nalétá danou oblast a sám přistane - bez jakékoliv potřeby dron řídit. Pokud je oblast snímání příliš velká a dron ji nezvládne nasnímat v rámci jedné baterie, tak tuto skutečnost sám vyhodnotí, let přeruší, vrátí se sám na bod vzletu a sám přistane, obsluha vymění baterie a poté po potvrzení dron opět sám vzlétne a letí na poslední místo snímání, kde naváže a misi dokončí.

3. Složení mapy a vyhodnocení indexů

Po provedení letu se z dronu vyjme SD karta, vloží se do PC a tam už si ji automaticky vyhledá software a převezme si fotografie, které automaticky složí do celistvé mapy, sám pak vyhodnotí všechny vegetační indexy a nabídne je pro prohlížení a sám navrhne aplikační mapu pro postřik. 

 

Využití tohoto dronu s multispektrální kamerou je široké

DJI P4 Multispectral podporuje zobrazení následujících vegetačních indexů:

  • NDVI
  • NDRE
  • OSAVI
  • GNDVI
  • LCI

Dron s multispektrální kamerou pro precizní zemědělství - perfektní nástroj pro stále používanější trend precizního zemědělství a variabilní aplikace hnojiv

Dron pro environmentální průzkum - perfektní nástroj pro ekologické průzkumy v rámci změny krajiny, aktuálního tématu sucha, podpora pro rozhodování výsadby v městských částech apod.

 

 

Alternativně můžeme nabídnout profesionální dron DJI M300 RTK s připojenou multispektrální kamerou Micasense Altum pro drony DJI

Doplňkové parametry

Kategorie: Neaktuální modely - DJI drony
? Maximální rychlost: 58 km/h
? Maximální doba letu (výměnná baterie): 30 min
Vzletová hmotnost: 1487 g
Konstrukce dronu: kvadrokoptéra
? Dosah signálu z ovladače: 5-7 km
? Rozlišení fotografií z kamery: 20 Mpix
Rozlišení videa z kamery: není podporováno
? Velikost snímače jednotlivých kamer pro spektra: 1/2.9 ”
Rozměry: 350 x 350 mm
Přepravní kufr: ANO, součástí balení
Provozní teplota: 0 °C až 40 °C
? Zmapovaná oblast na jednu baterii: 65 ha

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: